Aksa Fotofest 2020 Fotoğraf Yarışması başladı

Aksa Fotofest 2020 Fotoğraf Yarışması'nın son teslim tarihi 15 Aralık 2020 olurken yarışma sonuçları 25 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak.

Kıbrıs insanının enerjisini büyülü sanat fotoğrafları ile evrensel bir boyuta taşımak ve farklı sanatçıların eserlerini bir arada sergileyerek sanat ortamına değer katmak amacıyla Aksa Enerji Üretim tarafından organize edilen fotoğraf yarışmasının bu yıl beşincisi gerçekleştiriliyor. Aksa Fotofest 2020 Fotoğraf Yarışması'nın konuları insan portreleri, sağlık ve umut olarak belirlenmiş.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya yarışmacı adayları her iki konuya renkli ve/veya siyah beyaz olmak üzere fotoğraf gönderebilecekler ancak daha önce herhangi bir yarışmada ödül veya sergileme almış fotoğraflar yarışmaya gönderilemeyecek. Her katılımcı yarışmaya her iki konu için en az iki, en fazla dört eser gönderebilecek.

Aksa Fotofest 2020 Fotoğraf Yarışması’nda kurul, sergiye katılan tüm eserler arasında bir tane Aksa Özel Ödülü’ne layık eseri seçecek ve bu eser 5000 TL  ile ödüllendirilecek.

Ayrıca Seçici Kurul tarafından sergilenmeye değer bulunan eserler içerisinden her konu için 2’şer tane olmak üzere toplam 4 (dört) eser “Başarı Ödülü” alacak ve her bir başarı ödülü 2000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya sadece dijital eserler kabul edilecek olup yarışma başvuruları www.aksaenerjikibris.com adresinde yer alan başvuru formu aracılığı ile yapılacak. Aksa Fotofest 2020 Fotoğraf Yarışması'nın son teslim tarihi 15 Aralık 2020 olurken yarışma sonuçları 25 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak.